• Emniyetevleri Mahallesi, Güvercin Sokak, No: 3/4 , Kağıthane/İSTANBUL
  • info@gngdanismanlik.com
  • +90 (212) 269 10 18

Duyurular

📣Kamu Bankaları’ndan Mikro İşletmeler İçin Destek Paketi!📣

📌 Kamu Bankaları Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatıyla yıllık %11,5 faiz ve 48 aya kadar vadeli krediden yıllık satış hasılatı 3 milyon liraya kadar olan firmalar yararlanacaktır.

➡️ Bu destek paketi KOBİ sınıfında yer alan mikro işletmeler için bir işletme kredisi niteliğindedir. İşletmeler maaş ve kira ödemeleri ile temel maliyetlerinin karşılanmasında krediden faydalanacaktır.

Kredi limitlerinin ise aşağıdaki şekildedir.

-1 milyon TL’nin altı satış hasılatı için: 50 bin TL’ye kadar
-1 milyon TL – 3 milyon TL satış hasılatı: Azami kredi limiti ise; 100 bin TL.

Hürriyet Gazetesi’nin verdiği habere göre:

📌 Bu amaçla firmaların kredi limitinin en fazla yüzde 10’u nakit olarak serbest kullanıma bırakılacak, en az yüzde 90’lik kısmı ise; işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 3. Kişilere ve Satıcılara Havale-EFT ve Kurumsal kart üzerinden ödenecek. Bu sayede yeni destek paketi ile işletmelerin maaş ve kira gibi temel giderleri karşılanmış olacak.

NAKİT İŞLETME KREDİSİ’NE EK ÜRÜNLER ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK’TA
➡️ Mikro İşletmeler Destek Paketi kapsamında Nakit İşletme Kredisi’nin yanı sıra firmalar, Kurumsal kart, DBS-Doğrudan Borçlandırma Sistemi, TZF-Tedarik Zinciri Finansmanı Mal Alımına Yönelik Teminat Mektubu, Güvenceli Çek, Nakit Çekimine Kapalı Kurumsal Kredili Mevduat Hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullanabilecekler.

☎️ 0212 269 1018
🌍 gngdanismanlik.com
📍 Emniyetevler Mah. Güvercin Sk. No:3/4 Kağıthane/İstanbul
#kosgeb #girişimci #kobi #para #finans #ekonomi #destek #danışmanlık #gng #gngdanismanlik